Imperio de la Mentira

Całkowita wolności, pod każdym względem.


Forum RPG o wszystkim co nam się tylko zamarzy.
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Zwierciadła Czasu - Informacje

Go down 
AutorWiadomość
Sabrea Creed
Pani Wszechmysli
Pani Wszechmysli
Sabrea Creed

Liczba postów : 798
Points : 3692
Join date : 19/04/2012
Age : 30

Zwierciadła Czasu - Informacje Empty
PisanieTemat: Zwierciadła Czasu - Informacje   Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minitimePią Paź 05, 2012 6:19 pm

Najpierw przedstawię postacie oraz pojęcia.

POSTACIE
Alister (Alcrain) Korley (Crow) (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male) - Główny bohater nazywany przez wszystkich Crow. Jeden z najlepszych egzorcystów. Zazwyczaj miły i uczynny mężczyzna który jednak posiada drugą mroczniejszą stronę bezwzględnego mordercy i potwora. Wampira. Który jednak żywi się krwią jedynie demonów, potworów i diabelskich pomiotów.
Moc : Żądza Krwi - Jego ciało zostaje w tym czasie przejęte przez jego dalekiego przodka.
Status : Oświecony Egzorcysta, najpotężniejszy Oświecony. Chociaż wszyscy myślą że jest Świętym Egzorcystą.
Relikwia : Sin - Ciało świętego którego imię zatarło się przez wieki, popełnił on samobójstwo, czyli największy grzech według Czarnej wiary. Zrobił to aby jego całe ciało stało się Relikwią.

Lulubelle (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_female) - Zazwyczaj chłodna i bezwzględna. Raczej nie okazuje uczuć, zmienna niczym kot. Lecz dla tych na których jej zależy jest zdolna poświęcić wszystko, nawet życie. Jest niezwykle piękną kobietą która kocha dla zabawy łamać męskie serca. Jednak tak naprawdę pragnie jedynie miłości swego ukochanego Alistera. Jest wyjątkowo inteligentna, zazwyczaj przed innymi zauważa rzeczy których nie widać na pierwszy rzut oka. Potrafi bezbłędnie i to bez żadnych mocy wniknąć w czyjś umysł i wykorzystać jego największe słabości przeciwko niemu.
Moc : Zmiennokształtność
Status : Była członkini klanu Azenrath

Keoshi Korley (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male) - Syn Alistera i Lulubelle. Niezwykle zbuntowany nastoletni chłopak, który sprzeciwia się całemu porządkowi świata oraz Czarnej Wierze.
Moc - Nie znana
Status - Święty Egzorcysta

Road (Avalon) Atharossa (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_female) - Road niegdyś była słodkim acz nieco upiornym dzieckiem kochającym słodycze i pluszaki. Całe życie było dla niej wielkim placem zabaw. Najważniejszą osobą dla niej był jej przybrany brat Mick jednak po jego śmierci Alister stał sie dla niej wszystkim. Nabawiła sie wtedy monofobii, z obawy że mogła by stracić swego ukochanego opiekuna Alistera. Teraz nieco się zmieniła, jest już dorosłą piękną kobieta która budzi strach i respekt w całym klasztorze. Spoważniała a w jej oczach zgasł dawny płomyczek szczęścia ugaszony przez potok łez. Mimo iż wyleczyła sie z monofobii to wciąż nie lubi być sama.
Moc - Lunare - Jest to rodzaj mocno ograniczonej teleportacji. Potrafi się teleportować tylko jeśli nikt na nią nie patrzy, w miejsce które widzi ale tylko pod warunkiem że nikt akórat w to miejsce nie spogląda.
Status : Była członkini klanu Azenrath

Pułkownik Rhagos Atharossa (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male) - Młody chłopak z opaską na oku. Wydaje sie być miły i uczynny, jednak jest też prawdziwym pracoholikiem. Uwaa że jego praca jest najważniejsza i stawią ją nawet ponad żonę Road i maleńką córeczkę Ayame. Pracuje dla generała Arymana.
Moc - Nie znana
Status : Oświecony Egzorcysta
Relikwia : Nie znana

Ayame Atharossa (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_female) - Maleńka córeczka Road i Rhagosa. Jest maleńka i słodka aż do bólu, ale tylko dla tych których lubi. Jeśli ktoś nie przypadł jej do gustu potrafi być małym potworkiem. Zrobi wszystko żeby jakoś zaszkodzi danej osobie. Ale że jest dzieckiem a do tego ma obrończynię w postaci szanowanej tutaj Road wszystko uchodzi jej na sucho. Jest wyjątkowo inteligentna jak na swój wiek.
Moc - Nie znana - jest za młoda

Katria Miroir (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_female) - To właśnie od Katii wziął się tytuł, a dokładniej od jej mocy. Katria jest piękną i niezwykle uczynną kobietą. Lubi pomagać innym, czasami nie ważne czy tego chcą czy nie. Niegdyś była współpracowniczką Alistera. Miała romans z Deyzanem którego owocem była córeczka. Niestety Deyza nigdy nie poznał córki gdyż zginał w wielkiej wojnie.
Moc : Zwierciadła czasu - Dzięki tej mocy potrafi zobaczyć co działo się w danym miejscu nawet 100 lat wstecz.
Status : Święta Egzorcystka
Talizman : Pryzmat czasu - Wygląda jak stary zegarek który nosi na szyi.

Kapitan Kagemoto (Kage) (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male) - Starszy mężczyzna o nieco dłuższych włosach i dokładnie wystrzyżoną brudkom. Wygląda na wiecznie zmęczonego. Jestem gentlemanem starej daty. Wiecznie zapracowany. Robi wszystko dla dobra klasztoru który jest pod jego opieką.
Moc - Brak
Status : Człowiek

Kamio (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male) - Tajemniczy młody człowiek około 13-14 letni trzymający się zawsze w cieniu. Najprawdopodobniej podwładny Kage. W opowiadaniu dowiecie się więcej.
Moc - Shadow Sign - Dzięki tej mocy jest w stanie poruszać się w cieniu niemal niezauważalnie. Potrafi wtopić siew czyjś cień.
Status : Były członek klanu Azenrath.

4 generałów - Fumi (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_female), Sashitori (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male), Ichiro (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male), Aryman (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male)

Athotis Azenrath (Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minigender_male) - Athotis założył Klan Azenrath. Tył on pierwszym człowiekiem który otworzył wrota do piekieł uwalniając z nich demony. Został za to potępiony stając się nieumarłym. Teraz pragnie zatopić świat we krwi.

C.D.N


Ostatnio zmieniony przez Sabrea Creed dnia Wto Sty 08, 2013 11:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://imperio.forumpl.net
Sabrea Creed
Pani Wszechmysli
Pani Wszechmysli
Sabrea Creed

Liczba postów : 798
Points : 3692
Join date : 19/04/2012
Age : 30

Zwierciadła Czasu - Informacje Empty
PisanieTemat: Re: Zwierciadła Czasu - Informacje   Zwierciadła Czasu - Informacje Icon_minitimePią Paź 05, 2012 6:20 pm

POJĘCIA
Czarna Wiara/Czarne przeznaczenie - Czarna wiara to najbardziej rozpowszechniona forma wierzeń. Czarna wiara posiada swoje kościoły, swoje klasztory, kapłanów, świętych i wszystko co się z wiarą kojarzy. Jednak wszystkimi tymi kościołami rządzi nie papież a 4 generałowie. Ponieważ głównym założeniem owego kościoła jest obrona wiernych przed złem. Chcą nieść dobro i bezpieczeństwo wszystkim, nierzadko zmusza ich to do sięgnięcia po miecz lub inny rodzaj broni.

Shinigami/Bóg Śmierci - Najważniejszy z Bogów. Sprawiedliwy pan nieuniknionego.

Bogowie Czarnej Wiary - Przeznaczeni, Chaos, Shinigami.

Mit o powstaniu świata według Czrnowierców. - Na początku była pustka, z pustki narodził się pierwszy świat a na nim życie. Powstali ludzie, lecz mimo iż istnieli nie mieli w życiu celu. Wtedy powstali przeznaczeni aby kierować ich losami. Jeden z przeznaczonych zrodził boginię Chaos. Chaos nadał ludzkiemu życiu więcej przypadkowości aby Przeznaczeni nie mieli aż takiej władzy nad ich życiem. Chaos miała syna, syn ten nazywał się Shinigami. Wprowadził on do ludzkiego życia reguły i przykazania aby odebrać Chaos część władzy nad ludzkim życiem i nadać mu bardziej uporządkowaną postać. I tak powstał świat jaki znamy.

Egzorcyści - Ludzie zajmujący się wypędzaniem demonów oraz ratowaniem ludzi przed złem.

Światłość/Hikari - To potężna moc która budzi się w nielicznych jednostkach wybranych przez samego najwyższego Boga. Hikari przejawia sie u każdego człowieka inaczej dając mu najróżniejsze moce.

Energia Ri - Energia którą ma w sobie każdy, lecz każdy w innych proporcjach. U większości ludzi jest jej niewiele, jednak u niektórych jest jej tyle że przeradza się ona w Światłość która przybiera postać różnorodnych mocy. Jednak zdarza się to niezwykle rzadko.

Talizmany - Talizmany to wszelakie przedmioty które chociaż same mocy nie posiadają to po przez przywiązanie emocjonalne ich posiadacza potrafią ogniskować na sobie moc Światłości. Na początku wszyscy egzorcyści uczą się jak skupić swoją moc na przedmiocie przykładowo mieczu czy innej broni gdyż jest to łatwiejsze niż odkrycie że ma się tą moc w sobie i jest częścią nas. Z czasem Egzorcyści którzy przeszli na wyższy poziom nie potrzebują już talizmanów a są za to w stanie przykładowo sami skupić swoja moc w formę miecza.
Początkujący Egzorcysta który traci swój talizman nie jest w stanie używać Światłości dopóki nie znajdzie innego talizmanu lub nie przejdzie na wyższy poziom swojej mocy w której talizmanu nie potrzebuje.

Relikwie - Są to części ciała Świętych które oddali dobrowolnie zamykając w nich swoją moc. Im większą część ciała poświecili tym większa jest moc którą mogli w niej zamknąć. Przykładowo Święty poświęcał swoją rękę która stawała się relikwią po przez zamknięcie w niej części jego mocy. Ludzie który taki artefakt znaleźli jeśli byli kompatybilni z nim mogli poświęcając tą samą część swojego ciała przejąć moc zawartą w danej relikwii.

Święci i Oświeceni - Święci to ludzie który odkryli w sobie Światłość czyli moc. Zostali nią obdarzeni przez samego Shinigami Boga Śmierci. Oświeceni to ludzie którzy zyskali moc Światłości po przez kontakt z relikwią świętego. Święci na początku mogą być słabsi lecz ich moc wciąż się rozwija. Oświeceni od razu mają pewien poziom mocy który zazwyczaj pozostaje niezmienny, a przynajmniej rozwijanie mocy relikwii jest znacznie trudniejsze. Święci na początku muszą uczyć się jak opanować swoją moc i w tym celu stosują Talizmany. Oświeceni często pomijają etap Talizmanów gdyż ich Relikwie działają jak talizmany. A opanowywanie mocy jest łatwiejsze w większości przypadków.

Demony Goro - Rodzaj demonów które zamieszkują ludzkie ciała powoli niszcząc duszę nosiciela. Często udają zwykłych ludzi pod ich postacią zabijając i stając się coraz potężniejsze. Niektóre z nich roznoszą śmiertelną chorobę zwaną Chorobą Potępionych.

Choroba Potępionych - Jest to choroba roznoszona przez niektóre Demony Goro. Zazwyczaj zawarta w ich krwi. Goro które są nosicielami same mogą zarażać nią ludzi lub po przez kontakt z ich krwią lub szczątkami. Połowa ludzi która została skażona umiera a druga przemienia się w kolejne demony. Rozwój choroby trwa 3 dni. Nie ma na nią w pełni skutecznego lekarstwa. Niektórzy Duchowni z Czarnego kościoła odprawiają skomplikowane rytuały lecz działają one jeśli chory zostanie przyniesiony w ciągu 2-3 godzin od zarażenia. Lecz nawet wtedy szanse ocalenia jego duszy są nikłe.

Klan Azenrath - został założony przez Athotisa który kiedyś był wielkim Faraonem. Miał wiele dzieci, zawiązał pakt z siłami ciemności w wyniku czego jego potomkowie zyskali potężną moc by wesprzeć ojca. Lecz nie wszystko poszło po jego myśli gdyż jeden z braci zdradził i obalił władcę. Natomiast reszta rodzeństwa poszła we wszystkie strony świata rozsiewając jego geny niczym chorobę. Teraz po wielu tysiącach lat w niektórych ludziach budzą się mroczne i potężne moce w raz ze wspomnieniami które nie należą do nich. Athoros się odrodził i zbiera potomków swych dzieci niczym armię. Zyskał też moc umożliwiającą mu panowanie nad Demonami Goro. Teraz pytanie brzmi czy ten wysłannik piekieł z całą tą armią zniszczy świat jaki znamy?
Powrót do góry Go down
http://imperio.forumpl.net
 
Zwierciadła Czasu - Informacje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Imperio de la Mentira :: Prywatne miejsca :: ►Informacje◄ :: >>Archiwum Kot.K-
Skocz do: